NOWA WIZJA MOTORYZACJI

Chcemy sprawiedliwego traktowania, eliminacji absurdów
drogowych i nowoczesnej motoryzacji.


Aktualności

Bezpieczny Autokar - Wakacje 2017

Minister Adamczyk w minioną sobotę po raz piętnasty zainaugurował akcję kontroli autokarów "Bezpieczny Autokar - Wakacje 2017"

Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, staranna praca inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego przyczyni się do zapewnienia większego bezpieczeństwa najmłodszych podczas wakacjnych podróży. Przy okazji ponownie apeluję do organizatorów przewozów, by nie oszczędzali na bezpieczeństwie dzieci i młodzieży – powiedział minister A. Adamczyk.

Podsumowanie czerwcowego długiego weekendu

Tegoroczny czerwcowy weekend okazał się bezpieczniejszy od poprzedniego, jednak nie obyło się bez ofiar śmiertelnych. 

W środę - 14 czerwca, kiedy rozpoczęły się pierwsze wyjazdy na długi weekend doszło do 85 wypadków w których zginęło 7 osób a 99 było rannych. Policjanci zatrzymali także 248 nietrzeźwych kierowców.

W pierwszy dniu długie weekendu - w czwartek (15 czerwca) - doszło do 82 wypadków w których zginęło 6 osób a 116 było rannych. Zatrzymano także 380 nietrzeźwych kierowców.

Kolejne placówki tworzą klasy o profilu kierowca-mechanik

"Cztery placówki oświatowe w Świętokrzyskiem podjęły decyzję o utworzeniu od roku szkolnego 2017/2018 klas o profilu kierowca-mechanik. Aby zachęcić kandydatów do rozpoczęcia nauki, w każdej z nich Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce przygotowało specjalny, teoretyczno-praktyczny pokaz dotyczący pracy kierowcy zawodowego" - czytamy na stronie zmpd.pl

Promocja bezpieczeństwa w radiowej Jedynce

Od 9 czerwca do do 29 października 2017 r. Program 1 Polskiego Radia będzie emitował audycje poświęcone promocji bezpieczeństwa na drogach. 

Bezpieczeństwo na drogach jest naszym priorytetem. Misja mediów publicznych to także edukacja i podnoszenie świadomości uczestników ruchu drogowego. Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy brd, jest niezwykle cenne. Współpraca z Polskim Radiem pozwoli na to, aby ten temat częściej pojawiał się w debacie publicznej – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Protest taksówkarzy już dziś

"Na poniedziałek 5 czerwca taksówkarze z całego kraju zapowiadają protest w Warszawie. Powodem tak stanowczego wystąpienia jest kwestia uregulowań prawnych, która umożliwia działanie konkurencji w postaci aplikacji kojarzących kierowców z pasażerami" - czytamy na portalu WP.pl

Kierowco! Nie poluj na zebrach!

Mazowiecka drogówka wraz z uczniami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu przeprowadziła akcję „KIEROWCO! NIE POLUJ NA ZEBRACH”. Myślą przewodnią kampanii było hasło: „Kulturalny i bezpieczny kierowca zachowuje szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest partnerem na drodze”.

Komunikat ZMPD

"Uwaga! Niemcy: kary za odbiór odpoczynku tygodniowego w kabinie od 25 maja 2017 r.
31 marca 2016 r. niemiecki parlament zadecydował, że odbiór odpoczynku tygodniowego regularnego w kabinie pojazdu będzie w Niemczech karany.

Niemcy, podobnie jak Francja i Belgia, będą dokonywać w tym zakresie kontroli i nakładać wysokie kary pieniężne.

Z informacji otrzymanych od strony niemieckiej i potwierdzonej przez MIB wynika, że publikacja ustawy odnoszącej się do kar za odbiór omawianego odpoczynku w kabinie pojazdu nastąpi 24 maja 2017 r.

Decyzja ws. abonamentu od radia w aucie

Portal motofakty.pl pisze dziś o nowelizacji ustawy abonamentowej.

Poczta Polska ma zbierać dane o klientach nie tylko z platform cyfrowych i kablówek, ale też z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Założenie jest proste. Każdy na pewno słucha radia w samochodzie i także powinien płacić abonament. Takie były plany.

Proponowane wcześniej zmiany, nie wejdą w życie. Zdaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Poczta Polskauzyskałaby dostęp do zbyt wielu danych osobowych.

Zatrzymanie dokumentów po przekroczeniu prędkości

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjant, który w terenie zabudowanym przyłapie kierowcę na przekroczeniu dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h, musi zatrzymać mu prawo jazdy. W rzeczywistości nie zawsze taka reakcja funkcjonariusza jest sprawiedliwa. Wszystko zmienić ma nowelizacja Prawa o ruchu drogowym" - moto.wp.pl

Viatoll - Kapsch Telematic Services się odwołuje

Kapsch Telematic Services, dotychczasowy operator elektronicznego systemupoboru opłat viaTOLL, oraz konsorcjum Skyways odwołały się od decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zaprosiła wszystkie 9 zainteresowanych konsorcjów do udziału w kolejnym etapie postępowania - czytamy na stronie motoryzacja.interia.pl

Strony